"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet..."

Žonglérské triky I.

16. června 2009 v 20:53 | Baobab |  Žonglování
Tak, zasedl jsem na výpočetce k počítači, a jelikož tu není učitel, rozhodl jsem se napsat něco k těm trikům. V prvé řadě musíte zvládnout kaskádu, jinak se nehnete z místa a nepůjde vám nic. A za druhé by se vám vyplatilo naučit se žonglovat se dvěma míčky v jedné ruce, hodně to pomůže...
Nyní k věci. První trik, který vám dnes ukážu se jmenuje sloupce.
Sloupce
Tento trik patří k těm nejlehčím, dle mého názoru. Je určen pro žonglování se třemi míčky, ale budete ho potřebovat k základu žonglování se čtyřmi míčky. Je to jednoduché. Vemete míčky jako obvykle. V ruce, kde máte 2 míčky jeden vyhodíte. Až se bude vracet, vyhdte zbylé dva tak, že poletí stejně rychle, stejně vysoko a každý rovně do vzduchu (samozřejmě se vám to nemusí povýst na poprvé, ale to se časem poddá). Chytnete ten první, co jste vyhodili, a jakmile se budou oba míčky vracet, opět ho vyhodíte. Takhle můžete pokračovat do aleluja!

Další trik se jmenuje Podhazování rukou (nevím jistě, jestli se tak jmenuje).
Podhazování rukou
Opět velice jednoduché. Jen to bude možná trochu těžší napsat. Začněte kaskádou. Ted to budu psát pro praváky, jelikož jsem sám pravák, ale leváci si to prostě převedte na svou stranu. Až budete mít zas jednou míček v levé ruce, vyhodte ho o něco výš. Hned jak vyletí z vaší ruky, v pravé ruce už taky musíte držet míček. Pravou rukou hodte míček pod levou rukou. To znamená, že až budete mít míček v pravé ruce a míček z levé ruky ve vzduchu, pravou ruku přesunete pod levou a vyhodíte míček. Pak ji vratte zpátky a chytněte míček, vyhozený levačkou. Levačkou zas chytněte míček vyhozený pravačkou a můžete pokračovat v kaskádě. Pokusím se co nejdříve sem dát nějakou názornou ukázku, protože je to poměrně složité, to popsat.

To je zatím vše, příště se mrkneme například na multiplex nebo sprchu. Zatim čus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STEVE STEVE | 16. června 2009 v 22:56 | Reagovat

Prej velice jednoduchééé  :-D  :-D  :-D  :-D to se nemůžu do smrti naučit :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama