"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet..."

Stopy hrůzy: ZRADA /1/

26. května 2009 v 18:17 | Ewirella le Sagarmatha |  Čtenářský deník
Stopy hrůzy: ZRADA /1/
R. L. STINE
Tento článek obsahuje rozuzlení knihy
http://www.antikvakorunni75.cz/system/files/node_images/krabice430009_tn.jpg
William Goode s jeho manželkou Marthou Goodeovou a jeho dcerou Susann a maličkým synem Georgem, žijí v poklidné kolonii Massachusetts, osadě Wickhamu. Píše se rok 1692 a rodina Goodeových má chudý život. Susann byla velmi krásná a není divu že okouzlila mladého Edwarda Fiera, syna Benjamina Fiera, nejbohatšího a nejváženějšího člověka v osadě. Benjamin dělá soudce a pro Edwarda má domluvený sňatek s bohatou Annou Wardovou, dcerou zámožného obchodníka s čajem. Edward se s otcem pohádá a Benjamin se rozhodne, že udělá cokoliv, aby si Edward nevzla chudé Goodeovic děvče.
O několik dní později, do domu Goodeových vpadli muži a zajali Susann i Marthu za čarodějnictví (v té době byli čarodějnice zuřivě upalovány). William Goode byl velice zoufalí a tak když mu v noci na dveře zaklepal Benjaminův bratr Matouš za účelem dohodě o osvobození Marthy a Susann z vězení, William dal Matoušovi veškeré své peníze výměnou za život své manželky a dcery. Ale…

,,Martho! Susann!''
Čekal, až budou propuštěny.
Ale zarazilo ho, že měly za zády svázané ruce.
William zalapal po dechu, když jeden ze strážných otočil a zezadu prudce vrazil do Marthy, až klopýtla kupředu.
,,Martho!'' vykřikl.
Konečně ho zahlédla a s žalostným výrazem na tváři na něho zavolala.
,,Neměj strach - '' začal William. Ale hlas mu uvízl v hrdle, když viděl, jak strážní táhnou jeho ženu a dceru ke kupám slámy.
,,Otče!'' úpěnlivě prosila Susann.
,,Williame! Williame! Pomoz nám!'' vykřikla Martha.
,,Počkejte!'' volal William.
Kdosi se ho snažil zadržet. ,,Všechno je v rukou našeho tvůrce,'' slyšel jakési zamumlání. ,,Modleme se za jejich duše.''
,,Ne!'' pronikavě vykřikl William. S vypětím sil se vyprostil a rozběhl se k nim. ,,Stůjte! Stůjde!''
K jeho zděšení už byli Martha a Susann dovedeny k hromadám slámy a přivazovány k vysokým dřevěným kůlům.
,,Nééé!'' Williamův zuřivý protest proťal atmosféru večera jako zavytí zoufalého zvířete.
Vrhl se kupředu, oči zalité slzami hněvu, běsnil a kvílel na protest proti tomu, co se dělo. Prudce se zastavil, když na okraji davu zahlédl Benjamina Fiera, dohlížejícího na celou akci, ruce na bocích dlouhého černého pláště, tvář skrytou ve stínu klobouku se širokou střechou.
,,Benjamine!'' zařval William a zezadu popadl soudce za ramena. ,,Benjamine - ty to musíš okamžitě zastavit! Propusť je! Svůj bratr mi slíbil - ''
Se zoufalým povzdechem ho William obrátil k sobě… a díval se do tváře, kterou nečekal.
,,Giles!'' tiše zachraptěl šokovaný William. ,,Gilda Roberts!''
,,Pusť mě, buď tak hodný, Williame,'' tiše požádal zástupce rychtáře a soudce v jedné osobě.
,,Giles? To přece… to přece…'' zajíkal se William, jemuž překvapení vzalo dech a bránilo v jasném uvažování.
Susann a Martha už byly v tuto chvíly pevně připoutány ke kůlům. Dva strážní se k nim blížili s hořícími pochodněmi.
,,Zastav je, Gilesi!'' žádal William. ,,Okamžitě je zastav. Kde je Benjamin? Kde je Benjamin Fier? Musím s ním mluvit dřív, než…''
Giles Roberts o krok ustoupil a vyprostil se z Williamsova sevření.
,,Tys to ještě neslyšel Williame? zeptal se a zadíval do jeho uslzených očí. ,,Benjamin a jeho bratr Matouš utekli z osady dnes ráno před svítáním.''

Tak to byl úryvek z výše uvedené knihy. Možná podle tohoto úryvku se jmenuje celá kniha. Zrada je tam vskutku velká. Zrada, která všechno rozpoutala.

Rodina Fišerova utekla do západní Pensylvánie. Rok 1710. Benjamin Fier zestárl, jeho syn Edward si vzal krásnou manželku Rebeccu, se kterou měl syna Ezra. Matouš s Konstance Fierovou měli sedmnáctiletou dceru Mary.
Benjamin trpí utkvělou představou, že na jejich rodině leží nějaká kletba. Edward mu však tvrdí, že to je lež. Hospodářství na kterém všichni pohromadě žili vzkvétalo. Rodina byla zdravá.
To však ještě netušili, že celou tu dobu, kdy spokojeně žili, je hledal William, který se spolčil s ďáblem, aby se jim pomstil.

Jednoho dne se Edward zraní a potřebují na statku pomocníka. Přihlásí se do služby Jeremy Thorn, pohledný mladý muž, do kterého se Mary bláznivě zamiluje. Potají se scházejí na seně, on jí slibuje věrnost a nekonečnou lásku.
O několik dní později se stane velice zvláštní věc, kdy Rebecca najde Benjamina na zemi v kuchyni. Žije, když se však probere, zjistí, že ztratil cit v levé i pravé noze.

Jednoho dne, kdy Mary a Edward jdou do lesa na procházku, pronásleduje je duch Susann Goodeové, dávné Edwardovo lásky. Zjeví se mu v hořícím keři. Jak iluze přijde, tak zase odejde a v hlavě zůstane jen několik nezodpovězených otázek.
Mary se chtěla svěřit Jeremymu, ten však odešel za otcem. Mary najde v obývacím pokoji oběšenou Rebeccu. Mary se strachem běží pryč do polí ve snaze najít kohokoliv z rodiny, aby se mohla svěřit, co právě viděla. Neviděla nikoho, jen strašáka v poli. Avšak, když přijde blíž zjistí, že na strašáku je přivázán Benjamin Fier, pohupující se ve větru. Tiše, mrtvolně…
Pohřeb proběhl v klidu a Mary konečně má čas na sebe a na Jeremyho. Jeremy jí však řekne, jak to doopravdy bylo. Řekne, kdo zabil její příbuzné, řekne, kdo doopravdy je a řekne jí o zradě Benjamina a Matouše vůči Goodeům. Mary odmítá tomu všemu uvěřit, když se však zeptá Matouše, potvrdí jí, že Benjamin a on jsou zrádci a podvedli Williama Goodea. Edward se zhrozí, že nechal svou největší lásku Susann Goodeovou upálit na hranici a věřil svému otcovi, že je to čarodějnice. Přitom jeho otec chtěl, aby si jí nevzal.
Mary řekne Matoušovi, že si vezme Jeremyho, ten je však proti. Edward stojí na straně Mary, chce, aby nenávist mezi rodinami přestala.
Když Jeremy jde do domu oficiálně požádat Mary o ruku, stane se něco naprosto neočekávaného.
Matouš, jakmile Jeremy přijde, přečte kletbu z medailonku, který patřil Goodeovic rodu.
,,Dominatio per malum'' (k moci vede zlo)
William Goode, posedlý ďáblem, který mu dal podobu Jeremyho, mladého a krásného mladíka, stál uprostřed místnosti obklopen svými nepřáteli. Přiznal, že žádný Jeremy neexistoval a že jen chtěl zabít Fierovi. Matouš Williama zabil několikrát opakovanou kletbou. To ho stálo zdravý rozum, od té doby se Matouš Fier nepřestal smát.

Ezra Fier, jediný přeživší Fierovic rodu se po 15 letech vrací na farmu, kde ztratil všechny své příbuzné. Najde jen kostry Konstance a Matouše zazděné v pokoji, kde se Matouš s jeho manželkou v šílenosti zazdil. Ezra najde jeho deník, kde se dočte, že za všechno, co Fierovi prožili, můžou Goodeovi. Nenávist pokračuje…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 STEVE STEVE | 27. května 2009 v 12:08 | Reagovat

To jsi to celý přžepisovala???  O_O

2 Baobab Baobab | 27. května 2009 v 20:21 | Reagovat

Sis ještě nevšim, že ona tady má nejdelší články vůbec? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama