"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet..."

Stopy hrůzy: POŽÁR /3/

30. května 2009 v 22:44 | Ewirella le Sagarmatha |  Čtenářský deník
Stopy hrůzy: POŽÁR /3/
R. L. Stine
Tento článek ukazuje rozuzlení díla

http://www.catriona-mysteria.net/o/knizky/stopyhruzy/53-pozar.jpg

V první části knížky se nacházíme v New Orleans, v Louisianě, v roce 1845.
Šimon Fear (dříve Fier, kvůli kletbě si změnil jméno, doufal, že tím zlomí kletbu) jde na ples bohatého obchodníka Henryho Pierce a jeho dcery Angelici. Chce tam okouzlit místní děvčata, ale pozvánku na ples nemá. Přece se jen na ples dostane, místní bohatí a krásní lidé ho ignorují. Až na Angelicu a její sestřenici Lízu. Angelice se Šimon ve staromódních šatech zalíbil, byl zajímavý a tajemný. Líza mu však nevěřila a Angelice jí dávala najevo, co si o Šimonovi myslí. Ale byl tu problém. Šimon Angelicu miloval, ta však měla další dva nápadníky. Krásného Jamese Daumiera a bohatého a rozvážného Hamiltona Scotta. Šimon se odmítl vzdát. Měl přece náhrdelník, znak zla a nenávisti v rodině Fierových (Fearových).

Šimon za Angelicou neustále chodil, žádal ji o ruku, líbal, říkal jí, že ji miluje. Angelice to lichotilo, ale nehodlala si ho vzít. Měla přece bohatší a krásnější nápadníky. Šimona to neodradilo.

Jednoho večera, kdy James, Líza a Angelica se rozhodli jít na operu do místního divadla, stala se hrozná věc. James, jako by ho popadl zlý duch, vylezl na zábradlí jejich lóže, zakopl a neslyšně se přehoupl přes zábradlí a dopadl na zem pod jejich balkónkem. Angelica si všimla Šimona dole sedět, blízko dopadu, kde zemřel James. Prý dopadl na hlavu, smrt byla okamžitá. Šimon měl jednoho soka z krku. Zbýval Hamilton.

Angelica s Hamiltonem se rychle spřátelili a plánovali svatbu. Jednoho dne, kdy měl být vypuštěn nový parník na svou první cestu se už Hamilton s Angelicou drželi pevně za ruce. Mávali odjíždějícím pasažérům s přáním dobré cesty. Hamilton se chtěl podívat na molo. Bylo však prohnilé, ale jemu to nevadilo. Líza s Angelicou šli hned za ním. Hamiltonovi uklouzla noha, spadl do moře a rozjíždějící parník jeho tělo přitáhl do turbíny, kde se několikrát otočilo, když konečně vyplavalo, z Hamiltonova těla nezůstalo téměř nic.
Angelica byla volná. Šimon měl cestu k ní pro sebe.

Šimonova tvář poněkud potemněla. ,,Musíš ti něco říct, drahá Angelico,'' řekl a ztlmil hlas do šepotu.
Angelica se mu dívala do očí.
,,Miluji tě tak moc…'' řekl Šimon, ,,…tak strašně moc, že bych pro tebe udělal cokoliv, ''řekl a pak zaváhal.
,,Ano, drahý,'' řekla Angelica netrpělivě. ,,Co je to?''
,,Musel jsem tě mít. Nic… nikdo mi nesměl stát v cestě,'' pokračoval Šimon a uči mu svítily.
,,Ano?''
Zhluboka se nadechl a pak vydechl. ,,Miluji tě tak moc… tak strašně moc… že jsem zavraždil Jamese Daumiera a Hamiltona Scotta, abych tě získal pro sebe!''
Šimon zíral na Angelicu a čekal, jak bude reagovat na jeho slova.
Angelica na něj jen tiše ohromeně zírala a ruka se stříbrnou číší se rozklepala.
,,Angelico,'' řekl přeskakujícím hlasem plným citu, s očima prosícíma, aby ho po této zprávě neodmítla, aby ho neodmítla proto, co udělal. ,,Angelico, zavraždil jsem je pro tebe. Tak silná je moje láska k tobě. Je tak veliká, že jsem byl donucen pro tebe i zabít! Prosím, pochop to!''
Angelica neodpověděla. Zvedla číši k ústům a napila se.
Kapka tmavého vína jí stékala ze rtu.
Nakonec řekla: ,,Ty… tys je zabil?''
Šimon smutně pokýval hlavou.
,,Ale jak?'' zeptala se tiše.
Zaváhal. ,,Ovládám temné síly,'' řekl krátce a nervózně pohladil číši. Zadržel dech, díval se na ni a čekal, co udělá.
K jeho překvapení se Angelica začalasmít.
,,Angelico…?'' vyhrkl.
,,Ty?'' smála se. ,,Ty, žes je zabil?'' smála se, až jí po tvářích tekly slzy. ,,Ty blázne!'' zvolala a zakroutila hlavou.
,,To nebyly tvoje temné síly, které zabily ty dva vrtáky! To byly moje!''
,,Cože?'' teď svým uším nevěřil Šimon.
,,Já jsem je zabila!'' smála se Angelica. ,,Já jsem to udělala, ne ty! Ovládám černé umění již od dětství. Věděla jsem, že mi nikdy nedovolí, abych si tě vzala, když budou James a Hamilton naživu. A také jsem věděla, už na mém večírku, že patříme k sobě!''

Šimona potěšila reakce Angelici a tak zabil jejího otce, aby jim nikdo nestál v cestě ke sňatku.

Cinkla svou číší o jeho a oba se napili.
,,Vynikající,'' řekl Šimon. ,,Tak hořké a sladké najednou.'' Znalecky se na Angelicu usmál. ,,To není víno, že?''
,,Ne,'' odpověděla Angelica a také se usmála. ,,To není víno. To je krev.''
Šimon se slabě zachechtal a podíval se do poháru. ,,Ty jsi dnes samé překvapení, Angelico.''
Objal ji kolem ramen a oba pak přitiskly číše ke rtům, pili a nechávali si hustou tekutinu stékat po bradě.

Městečko Shadyside, rok 1865
Šimon se se svou manželkou Angelicou odstěhoval do městečka Shadyside. Měl krásné dvě dcery, Julii a Hannah, a tři silné syny. Roberta, Brandona a Josepha. Šimon miloval své tři syny a Hannah, která byla krásná, inteligentní a velice šarmantní. Julie spíš byla zakřiknutá, hodně četla a nerada se seznamovala. Za to jí Šimon rád neměl a pořád jí předhazoval Hannah. I přes to se Julie s Hannah velice kamarádila, neboť Hannah se u svého otce za Julii vždycky postavila.
Angelica, Šimonova manželka stále prováděla černou magii. Ovládala duchy zemřelích a často upadávala do transů.
Avšak všechno se změnilo od té doby, kdy Šimon vzal jako hospodyňku Lucy. Lucy Goodeovou. Své příjmení však před rodinou tajila, poradila jí to stará hospodyně a uklízečka, paní MacKenziová, která rodině sloužila skoro celí život.
Julie však Lucy nenáviděla. Začalo to její nejoblíbenější miskou, co sama vyráběla a kterou Lucy rozbila. Pokračovalo to přes vylitou horkou polévku na Lucyino rameno u večeře, kde byli pozváni všichni důležití lidé z Shadyside. Šimon se na Julii velice zlobil, že tak ječela, když jí vylila Lucy na rameno polévku. Julie však byla nevinně, polévka byla vařící, není divu, že se lekla, popálila a zaječela.
Hannah se svou sestrou nesouhlasila, myslela si, že Lucy je jen obyčejná nešikovná služka. Julie věřila tomu, že ji Lucy chce zabít.
Avšak i Hannah uvěřila Luciině tvrzení o Lucy, když našla v posteli hada, nebo když ve svých botách našla střepy, o které si poranila nohu. Obě děvčata však věděla, že kdyby šli za otcem bez důkazů o Lucyině vražedných úmyslech, jen by se jim vysmál.
Po nějaké době Hannah dostala nápad a uspořádala piknik. Šlo všech pět sourozenců do lesa na mítinku, kde si vybalili jídlo. Kluci šli prozkoumat les a Julie s Hannah a jejich psem zůstali osamocené. Fluff, jejich pes, měl velký hlad a tak uždiboval z jejich masového koláče. Hannah mu dala celé sousto. Chvíli si s Julii povídali a Fluff najednou začal podivně slintat, vrčet a pak jakoby usnul. Děvčata se přesvědčila, že jejich pes zemřel. Masový koláč byl otráven. Hannah to dopálilo a běžela za Lucy, neboť věřila, že to ona je chtěla otrávit.
Hannah našla Lucy v kuchyni, kde jí pořádně seřvala a nenáviděla za to, že ji a Julii chtěla zabít. Paní MacKenzieová jí však pověděla, že Lucy koláč nepřipravovala. Že to byla její sestra, Julie!
Hannah tomu nechtěla uvěřit, ale vrátila se na mýtinku do lesa, kde si chtěla s Julii o tom promluvit. Kluci tam ještě nebyli. Hannah k Julii přišla a to co udělala jí vyděsilo. Julie jí začala škrtit, Hannah docházel dech. Upadla do takového šoku a najednou stisk povolil. Julie si myslela, že je Hannah mrtvá.
Jakmile Hannah popadla dech, popadla lopatu, kterou měli vykopat hrob pro Fluffa a uhodila Julii do hlavy. Ta se na zem zkácela, jako domeček z karet. Hannah zabila Julii.
U večeře Julie nebyla. Hannah tvrdila, že neví kde je. Přitom to věděla moc dobře. Pohřbila jí na rodinném hřbitově. Nicméně, Šimon se rozhodl Julii najít. Do uší mu foukal vítr. Jakoby nesl hlas. Jakoby nesl křik. Šimon se zastavil a poslouchal. Šel podle zvuku. Hlas přicházel ze země. Někdo byl dole pod ním a křičel o pomoc. Šimon tomu odmítl uvěřit. Začal holíma rukama vykopávat Juliin hrob. Nějakou dobu mu to trvalo a tak když jí vykopal, bylo pozdě. Julie byla mrtvá. Byla pohřebena zaživa. Šimon se rozječel a utíkal domů předat tu zprávu. Utíkal přes kuchyň, kde si všiml seznam zaměstnanců. LUCY GOODEOVÁ. Šimona popadla nenávist, popadl pušku a běžel domem ve snaze ji najít. Angelica ho potkala.
,,Šimone, stůj!'' křičela. Nebylo to platné. Šimon se chtěl pomstít. Uviděl povědomou postavu na konci chodby. Zamířil, vystřelil. Ozval se slabí hlas. Dívka, na konci chodby se otočila. Nebyla to Lucy. Ale jeho druhorozená dcera, Hannah. Zabil vlastní dceru.
Angelica začala ječet, ječet už nepřestala. Angelica ztratila zdravýrozum, zbláznila se.

Městečko Shadyside, 1900
Z vlaku vystoupil pohledný mladík. Nesl jméno Daniel Fear, potomek Josepha Feara, syn Šimona a Angelici. Daniel dostal pozvánku od svého dědy na jeho sedmdesáté páté narozeniny. Nikdy prarodiče neviděl, byl zvědavý. Nemohl jeho pozvánku odmítnou.
Když Daniel dorazil přes Fearovic rezidenci, vypadalo to, jako by tam léta nikdo nežil.
Otevřela mu stará hospodyně, paní MacKenzieová, která ho nepřivítala nadšeně. Pustila ho přece dál, když jí řekl, že se jmenuje Daniel Fear a je vnuk Šimona Feara.
Daniel se šel přivítat s Angelicou, která seděla u ohně. Přikázala mu, ať přiloží do ohně poleno, že jí je zima. Jednala s ním, jako se sluhou. I dědeček se choval podivně. Moc nemluvil a když, tak jen o zlu, o tom, že člověk nepotřebuje srdce a o démonech. Danielovi došlo, že neměl jezdit. Měl tam přežít několik týdnů. Bude to strašlivá nuda.
Šimon dal u večeře Danielovi Fearovic přívěšek, ten přívěšek, ve kterém bylo všechno zlo a nenávist.
Další den ráno se šel Daniel projít. Procházel různé obchody. Narazil na krásnou Noru. Noru Goodeovou. Zamiloval se do ní na první pohled. I ona do něj. Trávili spolu většinu času, aspon se Daniel necítil tak sám.
Když však Nora řekla svému otci, že si chce vzít Daniela Feara, byl proti. Nenáviděl Fearovi, nedovolil, aby si jeho dcera vzala jednoho z nich. Zamkl Noru v jejím pokoji. Daniel však k ní lezl oknem. Jednoho večera se i při svitu měsíce vzali. Dvě rodiny se spojili v jednu. Nenávist měla skončit, alespoň v to Daniel doufal. Rozhodl se, že o tom řekne dědečkovi při dnešní slavnostní večeři, na jeho počest k pětasedmdesátým narozeninám.
Daniel přišel do velké síně, krásné vyzdobené místnosti. Byl tam i třípatrový dort se svíčkami. Židle podél dlouhého stolu. Však byl tam jen on, paní MacKenzieová, Angelica a Šimon. Nikdo nepřišel.
Když dědečkovi řekl o manželství s Goodeovou, dědeček se rozkřičel, nadával a ječel. Angelica vstala ze své židle, opřela se o dort, který spadl na zem. Svíčky zapálili malý koberec, oheň se však rychle šířil dál. Kouř zaplnil celou místnost. Nora šátrala rukama ve snaze najít Daniela. Na okamžik myslela, že blouzní, když se začali objevovat postavy. Ječící, plačící i další. Z ohně vystupovala Susann Goodeová se svou matku, upálena na hranici za čarodějnictví. Viděla i Rebeku Fierovou, visící na laně na trámu, její zlomený vaz. Benjamin Fier měl zas proraženou lebku. Bylo tam mnohem víc obětí, než Nora znala. Sledovala Matouše a Kontanci Fierovou, kteří byli zazděni. William Goode s jeho pukající lebkou a hnijícím masem.
Uviděla i ducha malé Abigail Goodeové. I jane, její matka tam byla. Kate Fierová, která i jako duch měla zabodnutou jehlici přímo v srdci. Uviděla i Hannah Fierovou. Tolik o ní slyšela a teď jí konečně viděla na vlastní oči. Nebo?
Lekla se, když viděla Julii Festovou, se zlámanými nehty a se zakrváceným obličejem, jak se snažila dostat ze svého hrobu, který se jí stal osudným.
Nora se ze šoku vzpamatovala a začal znovu hledat Daniela. Avšak strach zvítězila ona běžela ven do zimy, na chladný trávník. Když se vzpamatovala, slyšela, jak se lidé bavili o Fearovic prokletí, o staleté nenávisti a o tom, že ta rodina tak skončit musela. Nora po několika minutách si uvědomila, že Daniela už nikdy neuvidí. Nora však věděla, že nenávist obou rodin manželství s Danielem zrušila.
Když vila Fearových shořela, rozhodlo se, že se tam postaví nové domy. Domy, které budou vE FEAR STREET.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hamaru Hamaru | 21. června 2009 v 0:37 | Reagovat

Už se těšim na 4ku  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama