"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet..."

Máj

19. května 2009 v 19:49 | Žabička |  Zajímavé knížky
První z knížek, který mám ráda a chtěla bych vám je představitJ

K.H.Mácha: Máj
Vím, co si teď myslíte- Mácha, to je v povinný četbě, to bude nuda, ale pokud jste jen trochu romantici a umíte číst:D tak by vás to mohlo chytit...
Krásný příběh podle skutečné události, který vypráví příběh milostného trojúhelníku mezi Jarmilou, Hynkem a Vilémem. Jarmila je dívka, která má poměr s postarším Hynkem, který vyhnal svého syna a syn už si ho nepamatuje. Vilém je strašný loupežník, který se v jednom městě, kam přijel loupit, zamiluje do krásné dívky-Jarmily. Vilém získá Jarmilu, prožívají spolu vášnivý vztah. Jenže je tu ještě Hynek, ten o ničem neví, ale Vilém ano. Nachytá Jarmilu v posteli s Hynkem. Hynka zabije a v tom momentě si uvědomí, že je to jeho otec, spáchal otcovraždu, nejhorší zločin. Neutají to a posléze je odsouzen a uvězněn, čeká na smrt a ta ho na popravišti zastihne-je vpleten do kola. Jarmila se nakonec z nešťastné lásky a smutku zabije skokem ze skály.
Jo, prozradila jsem vám celý příběh, ale kdo by ho neznal. Zkuste si někde sehnat tu knížku a pokusit se porozumět krásným Máchovým veršům.
"Byl pozdní večer,první máj, večerní máj, byl lásky čas…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama