"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet..."

Hrajeme doupě...

13. května 2009 v 12:28 | Baobab |  Dračí Doupě
Čus bambus! Dnes tento článek zasvěcuji naší hře Dračího Doupata. Myslím, že mnozí z vás tuto hru na hrdiny znají, přesto alespoň lehce naznačím, o co jde.
Dračí doupě je nejstarší hra na hrdiny v České republice. Je to obdoba anglického Dungeons & Dragons. Obecně se říká, že ta anglická verze hry na hrdiny je lepší. Nemůžu to posoudit, ještě jsem to nehrál.
V DrDu, dračáku, doupěti, zkrátka Dračím Doupěti, hrajete za jednu z několika ras (člověk, elf, trpaslík a jiní.) a za jedno z několika povolání (válečník, kouzelník, zloděj...). Ke hře potřebujete akorát hrací kostky a velkou fantazii. Té se meze nekladou, v této hře to platí dvojnásob. A nesmí se zapomenout na PJ, jinak také Pána Jeskyně, který celé dobrodružství a příběhy vymýšlí a zpracovává. Bez něj se tato hra nedá hrát... Pro účely hry byly navrženy různé doplnující moduly, u nás nejznámější je asi Asterion a Tarie.

Jednou se taková jedna partička, hluboko zasažená DrDem (i když ne všichni), sešla a dohodla se, že si zahrajou dobrodružství na Asterionu. Do tý partičky patřim já, tedy Baobab, STEVE, Ewirella le Sagarmatha, Hamaru, a potom ti, kteří na tomto blogu nedělají nebo nejsou zveřejnovaní: Karel, Vlasy a člověk, bez kterýho se žádná skupina neobejde, PJ Zdeněk. On ten začátek vlastně není úplně podle skutečnosti. Původně to začínal Zdeněk, STEVE, Vlasy, Hamaru a já. Nyní už od úplného začátku našich dobrodružství uplynuly bezmála dva roky. Za tu dobu se družina hrdinů měnila, jen dvě postavy jsou stálé a ještě neumřeli nebo nějakým jiným způsobem nezmizeli z příběhu.
Prvotní skupina se skládala z trpasličího hraničáře, barbarského válečníka, elfského kouzelníka a lidského zloději. Zde jsou podrobnější informace o nich:

poutník Tondar Kheleg Auron Gaen Ronrag Siris Tehreg
(STEVE)
Tento trpasličí hraničář, později chodec, je velmi živá postava, energická, někdy až moc. V začátcích jel v lehkých drogách a hodně pařil. Za jeho "hostiny", spíše ale vykoupený hostinec, ho mají ještě někteří v paměti jako dobrého hostitele. Někde ztratil svůj posvátný amulet, ke kterému jako trpaslík má hodně pověr. Bez něho měl do jednoho roka zemřít. "Vysvobozením" z těchto myšlenek byla amnézie, po které zapomněl na amulet i pověry. Rád mění image, nejvístřednější bylo asi to, když si nechal nabarvit vlasy a vousy na červeno a udělat si z nich "hroty". Ostatním z družiny rád dělá naschvály, jako schovávání měšce se zlatými nebo házení trnů do deky. Ale aspon je sranda.

Onan - mrtvý
(Vlasy)
Barbar jako poleno. Válečník, který se později stal šermířem, družině mnohokrát pomohl ze šlamastyk jako je kostěj. Přestože byl poměrně suchar, byl nedocenitelný v boji, a to nám mnohdy zachránilo životy. Bojoval s mečem bastardem a v plátové zbroji. Ale ani to ho nezachránilo před smrtí v jakési věži v Džungli šelem. Byl zabit Aery, kteří na něj seslali pár rudých blesků. Předtím byl ještě zasažen ohnivou pastí. K završení všeho jeho duch zničil kouzelníkovi magický předmět.

Xefax Rudá Záře
(Baobab)
Xefax je elfský kouzelník, který se po šesté úrovni dal cestou mága. Do té doby byl ještě celkem normální, ale jakmile se stal mágem, nabyl nových schopností. To ho stáhlo na temnější stranu. Po tom, co jednou podrobil (mágova schopnost, v podstatě zabíjí pohledem, ale je to krapet složitější) hospodského v nalejvárně za urážku, se to s ním vezlo z kopce. Zabil ještě pár lidí, mezitím i jednoho člena družiny. Nyní však jeho počáteční řádění opadlo. Snaží se zapomenout a napravit své skutky, ale občas se mu ta bestiální nálada vrací. Už má nakročeno na to stát se skřetem, jelikož na vykonavatele špatných skutků působí na Asterionu tvárnost. Vlastní poměrně dost magických předmětů a pokouší se specializovat na myšlenkové bytosti.

Tsunami Baracuda - mrtvý
(Hamaru)
Tsunami byl zlodějem, který zkrátka neměl moc štěstí. Krátce poté, co se stal siccem (obdoba assassina), jsme se vydali pro jistou věc ke skřetům. Jeho lest maskovat se jako skřeti a Tsunamiho předvést jako polapeného špeha nevyšla a zloděje stála život. Přestože v družině nepobyl moc dlouhou dobu, pomohl při prvním dobrodružství velkým dílem, což mu slouží ke cti.


To jsou lidi, kteří hráli už od začátku. Trpaslík a elf ještě stále putují. Ale mrtvým to nedalo a chtěli si zahrát znova. Tak si vytvořili další postavy. A jsou to tyto:

Khael Amnis I. - mrtvý
(Hamaru)
Jméno Khael Amnis I. je velmi neobviklé pro skřítka. Přesto se k nám připojil alchymista-pyrofor z řad skřítků s takovýmto jménem. V družině setrval na jediné dobrodružství, a to když jsme se vydali do Džungle padlých stromů, abychom našli jistou pochoden. Když jsme vnikli do bílé pyramidy, kde měla pochoden být, stanuli jsme tváří v tvář kostějovi a dalším příšerám. Khaela to vystrašilo natolik, že vyběhl z pyramidy a ztratil se v džungli. Později jsme našli ohlodané kosti skřítčí velikosti u jednoho rozložitého stromu. Nutno dodat, že Khael Amnis I. zažil barbara Onana.

Khael Amnis II. - mrtvý
(Hamaru)
Khael Amnis v pořadí již druhý už nemá se skřítky nic společného. Je to člověk kouzelník, přesněji čaroděj. I on zažil Onana a tak je z toho zřejmé, že ani on moc dlouho nežil družinovým životem. Khael Amnis II. ale zemřel na stejném místě jako Onan, tedy v jedné věži v Džungli šelem. Zabila ho medúza svým pohledem. Tedy ona ho zkameněla, a ne moc chytrý Onan se ho snažil odtrhnout od zdi, ke které přilnul. Praštil do něj trojzubcem, který sebral medúze a urazil mu hlavu. Tak odešel i Khael Amnis II.

Kron - mrtvý
(Vlasy)
Tahle postava byla ve hře nejméně. Hobití sicco se zničehonic objevil a stejně tak i zmizel. Byl zabit na lodi nikým jiným než Xefaxem, kterému nebyl od začátku sympatický. Loď byla napadena drakem a tělo malého hobita zmizelo navždy...

A nyní nově přibylé postavy:
Hamaru, Trigon Slayer
(Hamaru)
Tak tahle zatím poslední postava hráče Hamaru, lidský šermíř, ještě žije a doufám, že bude přežívat ještě dlouho a bude pomáhat s dalšíma úkolama...

Sar-Iss
(Vlasy)
A další postava, která je zcela nová. Člověk povoláním alchymista, který je nyní pro zbytek družiny nezvěstný. Ale žije...

Ewirella le Sagarmatha
(Ewirella le Sagarmatha)
Třetí z nových hráčů a tudíž i postav. Lidmi se to nyní ve skupině jen hemží, proto Ewirella je lidská šermířka. Za krátkou doby svého působení v příběhu už stačila zničit svou zbraň, stáhnout si 51 životů o dobrou polovinu a pomohla k zabití strigy. Inu, další energická postava...

Tirian
(Karel)
Další člověk, pro změnu zloděj. Ten se ještě s družinou nestřetl. Ale již se blíží...

Družina statečných a hrdinných se posouvá dál a směřují k dalším dobrodružstvím...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewirella le Sagarmatha Ewirella le Sagarmatha | 13. května 2009 v 22:21 | Reagovat

No to ne, tohle. to končíte. jako... JAK ZNIČIT SVOU ZBRAŇ!!! JAK STÁHNOUT ŽIVOTŮ Z 51 NA DOBROU POLOVINU!!! no prostě. se mi nedařilo no.. hej, končíte :-P xD :-D  :-D

2 Baobab Baobab | 14. května 2009 v 17:12 | Reagovat

:-D Stačilo napsat, že s tim nesouhlasíš :-D

3 Hamaru Hamaru | 15. května 2009 v 14:10 | Reagovat

Stačilo říct, že vám chutná  :-D

4 Ewirella le Sagarmatha Ewirella le Sagarmatha | 16. května 2009 v 10:52 | Reagovat

Müller mix  :-D  :-D

5 Baobab Baobab | 19. května 2009 v 20:10 | Reagovat

:-D Jo, lepší reklama je jenom na kofolu :-D hele, omlouvám se za kusí a ještě neúplný informace, ale nějak se mi nejde přihlásit na blog, takže až to spravim, hned to dám do pořádku...  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama