"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet..."

Jak začít žonglovat I.

8. dubna 2009 v 12:29 | Baobab |  Žonglování
Čau čau! Tak je tu konečně článek, který vás uvede do žonglérského světa v pravém slova smyslu. Nechci kolem toho dělat dlouhý řeči, jenom jakýs takýs úvod.

Takže, první věc, co potřebujete, je nějaké to žonglovátko. Nejběžnější a nejdostupnější jsou míčky. S těma budem pracovat. Pro začátek doporučuju koupit vždy o jeden míček víc, než hodláte žonglovat, protože se může stát, že se vám míček poničí nebo se rychle zvládnete tři míčky a budete se chtít vrhnout na čtyři. Úplně to nejednodušší je koupit si tenisové míčky. Mají téměř dokonalý tvar, jsou lehké a levné. Nevýhodou ovšem je, že hodně skáčou, a tak se vám může občas stát, že vám prostě někam zapadne. Další dobrou variantou jsou cvičné míčky, ale je to prakticky totéž jako tenisáky. A pokud do toho chcete investovat hodně hned od začátku, kupte si kožené, šité míčky s granulátovou náplní, a nebo klasické, které so používají při představeních. Jsou těžší, ale zato zůstanou ležet na místě dopadu. A zvykáte si na ně hned od začátku.

Tak to je tak na úvod. Jakmile budete mít míčky, můžete začít trénovat. Vemte si dva míčky, do každé ruky jeden, a pokuste se je přehodit do druhé ruky a chytit je. Udělejte to asi takhle: Vyhoďte první míček (třeba z pravé ruky). Až bude v úrovni očí, vyhoďte i druhý míček (v tomto případě z levé ruky) a chyťte ten první. Poté i ten druhý. Je to rychlá akce, tak nezoufejte, když se vám to nepovede hned na poprvé. I mě to nesčetněkrát spadlo.

Až zvládnete tohle, zkuste žonglovat se dvěma míčky v jedné ruce. Zní to jako těžká věc, ale dá se to zvládnout do dvou dnů. Já osobně jsem to zvládl za jedno odpoledne, ale chce to se obrnit trpělivostí a snahou. Rozhodně vám to ale vydatně pomůže při žonglování s více míčkama. Vemte si dva míčky do jedné ruky a vyhoďte první. Až se bude vracet, vyhoďte druhý a ten první chyťte. Takhle to pořád střídejte, čím déle vydržíte, tím lépe. Pokud zvládnete i tohle, můžete už být na sebe pyšní.

Pro jeden článek je toho až moc, takže zatím zkoušejte základy, příště se pustíme do tajů tří míčků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 štěpka štěpka | Web | 8. dubna 2009 v 12:38 | Reagovat

Ahoj, máš krásnej blog, hlavně design a články jsou taky super!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama