"Dobrá nálada nevyřeší všechny tvoje potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si jí udržet..."

Březen 2009

Nespravedlnost nebo prostě smůla?

30. března 2009 v 21:00 | Ewirella le Sagarmatha |  Literární dílka
Za oknem poletují vločky sněhu, já sedím v křesle u krbu a piju horké kakao. Nemám co dělat. Možná si rozbalím sušenky nebo si půjdu zahrát hru na počítač. Ale to všechno už znám. Je tu nuda.
A co děláte vy? Možná to samé, možná sedíte na záchodě a přemýšlíte, jestli máte použít tenhle článek nebo raději toaletní papír. Pokud se rozhodnete, že tyto řádky necháte ušetřeny, budu vám velice vděčná. Možná vám totiž poslouží jako ubrousek pod kafe, nebo papír prostě jenom hodíte do koše.
Víte, že i na WC je pitná voda? Věděli jste, že voda, která nám teče doma běžně z kohoutku, v jiných zemích pro ní chodí ženy i děti několik kilometrů a je tak špatná, že se na ní denně umírá?
Plno lidí si toto hrůzné tvrzení ani neuvědomuje. Sedí doma, možná v práci, ve škole a myslí na tu nádhernou polední přestávku, kdy si nacpou bříška až po okraj, pak se odvalí do lavice kde přežijí do posledního zvonění. Přijdou domů a hrají hry na počítači až do noci. Děti v Africe nikdy neviděli počítač, a to že existuje škola jinde než ve skrovném přístřešku a jinde než na bahně, slyšeli jen z vyprávění. Pokud se některému z černošských dětí podaří dostat do školy, považuje se za nejšťastnější ve vesnici.
Africké děti mají sotva hrst rýže na den… Mám si dát čokoládový nebo vanilkový dort?
Vzpomněla jsem si na Dudleyho Dursleye z Harryho Pottera. Byla tam taková zajímavá scéna, kdy tlustý rozmazlený kluk počítá dárky. Napočítá jich asi 37 a vysloveně se vzteká na matku že loni jich bylo 39.
Africké děti dárky nepočítají. Většinou si ani nepamatují datum narození. A na matku se vztekat nemůžou. Většinou jí už nemají. Nemoci jako je AIDS, kterým je nakaženo jenom v Africe asi 25 miliónů lidí, nemoci jako malárie, která každých 30 sekund zabije jedno dítě v Africe, nemoci jako tuberkulóza nebo ebola. Na takovéhle nemoci zemře matka dřív, než jí dítě stačí poznat.
Pokud věříte na minulé životy, afričtí obyvatelé museli být v předchozím životě hodně hříšní, aby si tohle zasloužili. Podle mě je to prostě nespravedlnost, kterou my, obyvatelé civilizovaného světa, máme možnost odvrátit.


Úvod do žonglérského světa

30. března 2009 v 19:15 | Baobab |  Žonglování
Na úvod musím říct, že žongluju už pomalu druhým rokem. Proto ZATÍM nečekejte bůhvíjaké expertské výkony a triky. I já jsem jen člověk a učím se stejně jako jiní.
Takže, k žonglování samotnému. Známé je už poměrně dlouho, bylo používáno už za dob starého Egypta. Pomáhá k zbystření reflexů, postřehu, koordinace pohybu a v neposlední řadě poskytuje i zábavu.
Když se řekne žonglování, ihned se vybaví dvě věci: míčky a cirkus. Jenomže to nejsou jediné možnosti. S tímto, v dnešní době už skoro sportem, se můžete setkat prakticky kdekoliv. A už dávno se nepoužívají jenom míčky. Existuje velké spektrum žonglovátek, od klasických míčků, po diabolo a flowerstick, až po jojo, kužely, astrojaxy a podobně. Já zatím tvořím s míčky, flowerstickem a semtam i diabolem, ale tady budu pomáhat hlavně s těma míčkama. Myslím, že jako úvod tohle stačí, v příštím článku už začnu popisovat základ žonglování s míčkama...

Baobabův Rozcestník

30. března 2009 v 18:48 | Baobab |  Baobab
Žonglování- vše, co vím i nevím o téhle disciplíně...
Rasta- Co to je, proč to je a tak dále. Odpovědi naleznete zde...
Litterula- Moje tvorba v rámci papíru a propisky...
Kresby- Opět má tvorba v rámci papíru a čehokoliv barvícího...
Osobnosti- Lidi, kteří mě něčím zaujali...
Dračí Doupě - O skvělé hře na hrdiny a cestě za osvícením z dalšího dobrodružství...

Všechno nej, STEVE!

30. března 2009 v 17:37 | Baobab |  Důležitá oznámení
Jak už název článku napovídá, někdo měl narozky. A nebyl to hned tak někdo. STEVE, zatím ještě nečinný vůči blogu! Nicméně, to se dá dohnat. Teď k věci...
Já ti chci, STEVE, a myslím, že za všechny tady odsud, popřát všechno nej, hlavně to zdraví, nepropadnout ve škole a nějakou tu lásku... To ti přejou: Baobab, Ewirella le Sagarmatha, Opička, Žabička a Hamaru

Něco o mě... Ewirella le Sagarmatha

30. března 2009 v 15:24 | Ewirella le Sagarmatha |  Curriculum Vitae
Zdaar. Takze jsem 15leta holka. Je to těžko k uvěření, ale fakt, sem holka . Chodim na gympl. Strašně ráda kreslím, píšu různý povídky, když mam co, tak ráda i něco uvařim. Ale musim to pak sníst, je hrozně nespravedlivý uvařit to a nesníst to . Knížky čtu, poslední dobou ale na ně nemam moc čas. Jinak mam ráda fantastickou, sci-fi, historickou a semtam červenou literaturu.
A hudba? No tak kdo mi dá před obličej Britney Spears, tak je pro mě mrtvej!! Já posloucham rock, metal, punkrock, maximálně poprock, ska, příležitostně jazz…Wohnouti, no tak ty sou ale best.. prostě hudba, u který se dostanu do naprostého transu…. nejnejnejnejnejlepší skupina!!,
Horkýže slíže, Linkin park, Sto zvířat, Jamie Cullum, Red Hot Chilli Peppers, Support Lesbiens, Tatabojs…(Mandrage, Foo Fighters, Visací zámek)…No, takže tak no Ráda poslouchám taky soundtracky z různejch fantasy filmů (Hvězdný prach, Pán prstenů, Narnie)… Pokud mam fakt dobrou náladu, tak si poslechnu nějakou dance hudbu… Ale opravdu jenom vyjímečně .
Poslední dobou úplně žeru fantasy filmy, anime atd…
Jsem vyloženě seriálovej maniak. Nejlepší seriály sou RED DWARF, Simpsonovi, Přátelé, Comeback, kriminálka Las Pegas, Miami a New York, Chirurgové, Gilmorova děvčata, Krok za krokem, IT Crowd, Big Band Theory, Věřte nevěřte a Ztraceni…
Ale opravdu, ale opravdu nejsem úchyl… Málokdo mi věří, jakože… Ale fakt…
Ale musim přiznat, že sem divná. Ne, jakože fakt. Pokud mě někdo chce chápat, což se, musim Vám to takhle říct, nepodařilo nikomu. Protože ani mě ne. Někdy si chci obarvit hlavu na černo a stát se melalistkou, někdy si zalezu k topení, peřinama a píšu, kreslim různý věci, nebo prostě jen tak spim, snim…….
A co moje budoucnost? Tak. Lepší otázka mě opravdu napadnout nemohla. Já mam problém vědět, co budu dělat za pět minut… takže otázka (kterou ráda pokládá moje babička) ČIM CHCI BEJT, jde opravdu mimo mě.. Za 1) to každém tejden měnim a za 2) jsem na všechny povolání moc blbá
A moje motto? Tak za A) je jich opravdu dost a za B)… no.. to už sem zapomněla Dobře, nějaký sem hodim….
***Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkejte, jak mám žít***
***Nabízet přátelství zamilovanému je jako nabízet chleba žíznivému***
*** Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.***
(Dobře, poslední dvě moc motta nejsou, ale stejně je to božíííí )
***Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co nás odmítají.*** (za to ale nemůžeme, tak se na mě nezlobte )

No a něco krásného na závěr:
Život je šance - využij ji
Život je krása - obdivuj ji
Život je blaženost - užívej ji
Život je sen - uskutečni ho
Život je výzva - přijmi ji
Život je povinnost - naplň ji
Život je hra - hraj ji
Život je bohatství - ochraňuj ho
Život je láska - potěš se s ní
Život je záhada - pronikni ji
Život je slib - splň ho
Život je smutek - překonej ho
Život je hymna - zpívej ji
Život je boj - přijmi ho
Život je štěstí - zasluž si ho
Život je život - žij ho.

MILUJTE SE A MNOŽTE SE!!!!

Něco o mě... Hamaru

25. března 2009 v 18:00 | Hamaru |  Curriculum Vitae
I já chodim na gympl (to ostatně zatim všichni z týhle partičky). Je mi 14 a moje nejoblíbenější činnosti jsou: Hry na počítači (WoW např.), čtení knížek, Filmy (hlavně ty upíří) a poslouchání muziky.Řekne se muzika, ale po výčtu Baobaba bych měl asi taky upřesnit, co poslouchám. Takze z větší části je to Rock (AC/DC,Linkin Park,Wohnout...), Nu Metal (Limp Bizkit) a The Best Of 80's (Rick Astley ). Nepohrdnu ale žádnou jinou muzikou(pokud to není Dechovka, Kučerovci nebo Techno) jako například Hip-Hop, Ethnická muzika (tady bych uvedl specielně Deep Forest) nebo Reggae. Extra bych zmínil ještě jednu z mejch oblíbenejch věcí, a to je Manga a Anime. Koukám na Anime, čtu Mangu, kreslim různý obrázky, a ješte se k tomu učim Japonsky (). Samozřejmě si užívám společný chvilky s nejlepšíma kámošema, mezi který samozřejmě patří všichni lidi z týhle party plus další lidi, který tu nejsou. Nejoblíbenější barvy jsou Černá, Zelená, Modrá a Červená(Spíš Rudá ale né kvůli komunistům).A hláška? Asi Nazdáár . Takže to je asi všecko.

BTW: Poprvý se mi podařilo napsat článek s diakritikou .
Hamaru

Něco o mě... Baobab

25. března 2009 v 13:02 | Baobab |  Curriculum Vitae
No, jak začít...? Víte o mě, že si říkám Baobab. Jinak, je mi patnáct, chodim na gympl a zatraceně mě to tam nebaví. No dobře, zas tak hrozný to není, ale nějaký předměty by snad mohli škrtnout ne? Vyznávám rastafariánskou kulturu, etnostyl a prakticky všechno, co se týká Afriky a černošské kultury. Po hudební stránce se orientuju na reggae a ska, semtam si poslechnu hiphop, jazz nebo punk. A samozřejmě klasickej rock. Od toho se odvíjejí i interpreti. Mezi moje oblíbence tudíž patří Bob Marley (& the Wailers), Ziggy Marley, Fidel Castro, Dwa Seksy, Fijalky a jiné kvjety, Švihadlo, Shaggy, Peter Tosh, Ska-P, Gorillaz, Moby, Fatboy Slim, Fast Food Orchestra, Babalet, Polemic, Gogol Bordello a jiní. Baví mě žongléřina, kreslení, hraní na djembe a jiné perkuse, jsem spíš umělecky než sportovně založenej člověk... Potom ještě čaje a jejich příprava, orientální jídla, srazy s kámošema, společný sezení v čajovně a v neposlední řadě tvorba blogu a dalších počítačových udělátek. Moje nejoblíbenější barva je, respektive jsou zelená, žlutá, červená, oranžová a přírodní . A nejoblíbenější hláška? Čéče!
Baobab

Úvodní slovo

25. března 2009 v 12:40 | Baobab |  Důležitá oznámení
Pozdraveni buďte všichni, kdož sem zavítáte!
Nacházíte se na stránkách šestičlenné skupiny lidí (zatím šestičlenné ). Jsou to S.T.E.V.E., Opička, Hamaru, Žabička, Ewirella le Sagarmatha a já Baobab. Rozhodli jsme se udělat si blog a prostě sem každej chceme psát o tom, co nás baví, co nás zajímá, co si myslíme či o tom, co je pro nás srdeční záležitostí . Doufáme, že si náš blog oblíbíte a budete zde pravidelnými návštěvníky...
Jinak, více o tvůrcích tohoto blogu se dozvíte co nevidět, brzo se tu objeví údaje o nás. Takže si počkejte...
Tímto končím úvodní slovo...
Baobab